Close
dünya wifi-min

Beyaztahta Animasyonun Dünya Çapında Etkisi

Beyaztahta animasyon etkisi Reklam ve ürün pazarlama dışında farklı alanlarda kullanılan sosyal yaşamı etkileyen olaylara da konu oluyor. Sosyal sorumluluk projelerinde de sıkça adı geçen bu uygulamalar, insanları duygusal açıdan etkileme yeteneğine sahiptir. Çevre sorunları ve sağlık alanlarında yurtdışında sıkça yayınlanan whiteboard animasyonlar, ülkemizde de kendini gösteriyor. Belirli bir konuda fikirleri empoze etmek içinde faydalı olabilir. Bunun yanında insanlara duygusal açıdan yaklaşarak olaylara farklı yönlerden bakmaları sağlanabilir. Üstelik hazırlanışı kolay olması ve ekonomik olması, her konu alanında bolca kullanılması anlamına geliyor.

Firmamızın da tasarımlarını üstlendiği bu uygulamalar için bizden destek alabilirsiniz. Sigorta şirketleri, gıda pazarlamacıları, inşaat sektörü gibi alan fark etmeksizin insanlara güven duygusunun aşılanmasında faydalı oluyor. İnsanlar artık ürünlerini pazarlamak için pahalı ve geleneksel yöntemleri kullanmayı tercih etmiyor. Bunun yerine akılda kalıcılığı yüksek ve yaratıcı reklam yöntemlerini kullanıyorlar. Bunlardan biri olan whiteboard animasyon, devletlerin de faydalı işlerde kullanması gereken araçlardan biridir. Örneğin sigarayı bıraktırma reklamı düşünelim. Geleneksel yöntemlerle hazırlanan pahalı reklamlar, insanların artık bıktığı duyguları aktarmaktadır. Fakat basit bir beyaztahta animasyon, insanlara daha samimi gelebilir.

Whiteboard Animasyon İnsanları Kandırmak Yerine Onlara Ulaşmak 

Whiteboard animasyonlar, diğer reklamların insanlara ürünlerini satmaya zorlamak yerine, ürünlerinin faydalarından bahseder. Gereksiz cümleler, ürünlerin şu kadar ucuz olmasından bahsedilmesi yerine, insanlara katacağı faydalardan bahsetmek, insanlara daha samimi geliyor. Ayrıca beyaztahta animasyon bir tık ileriye giderek insanlara farklı bir konsept sunuyor. Alışılagelmişin dışında tasarımlar ve yaratıcı çizgiler, insanlarda merak unsuru uyandırıyor. Bunun hakkında örnek vermek gerekirse karikatürlerden bahsedebiliriz. Karikatürler, kısa cümleler içeren renkli abartılı çizilmiş insanların yaşadığı anlık olayları anlatır. Fakat yıllar önce icat edilmesine rağmen hala popülerliğini koruyor. Ama neden? Çünkü insanlara daha samimi geliyor. İnsanlar tanıyan bakış açısıyla çiziliyor. Whiteboard animasyon da bu yaklaşım üzerine ortaya çıkmıştır. Sadece dikkat çekmekle kalmıyor, akılda kalıcılığı ve öğrenmeyi arttırıyor.

Beyaztahta Animasyon Sürpriz Çizgiler

Beyaztahta animasyon, bazen insanların ilgisini çekmeyen ürünler pazarlamada kullanılıyor. Fakat yinede insanlar, bunu farklı gördüğü için paylaşıyor. Bu paylaşma neticesinde yüz binlere ulaşan müşteri potansiyeliniz oluyor. İnsanları üzen konularda bile yapılan tasarımlarda farklı bir yaklaşım sunulduğunda, paylaşılmaya neden oluyor. Üstelik bunun toplumsal bir sorun için kullanıldığını düşünelim. Sorun ne kadar üzücü olursa olsun, farklı bir tarzda whiteboard animasyon olarak yapılması, küresel çapta üzerinde durulmasına neden olabilir. Böylelikle kötü bir olaydan iyi bir sonuç çıkar. Bu tür animasyonlar her zaman siyah beyaz olmuyor. Bazen renkli şekilde yapılmasıyla daha cazip bir hale getiriliyor.

Youtube kanalımızı ve örnek videoları http://youtube.com/whiteboardanimasyon adresinden inceleyebilirsiniz.

Beyaztahta animasyonlarda hangi konunun üzerinde durulacağı çok önemlidir. Eğer geniş bir konuyu ele alacaksanız, vermek istediğiniz mesajı en başta vermeniz daha mantıklı olacaktır. Böylece animasyonunuzu izleyen insanlar sıkılmadan devam edebilsinler. Whiteboard animasyonların en güzel tarafı, hayal gücünün sınırları kadardır. Hayal edebileceğiniz her şeyi tasarlamaya imkân veren bu çizgisel videolar, ses, görüntü ve imgeleri birleştirerek harika videolar oluşturmanıza olanak veriyor. Siz de firmanız, sektörünüz ve kişisel ihtiyaçlarınız için bize ulaşarak tasarımlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Siz de izleyenlerde etki bırakacak beyaztahta animasyonlar istiyorsanız whiteboardanimasyon.com/iletisim/ adresilerinden bize ulaşabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp Bilgi Al