Close
whiteboardanimasyonprogramları

Whiteboard Animasyon Programları

Whiteboard animasyon programları. Son dönemlerin en çok ilgi gören reklam ve tanıtım ürünlerinden birisi olan whiteboard animasyonlar, kaliteli ve profesyonel programlar üzerinden oluşturuldukları takdirde her türlü görsel ve yazılı içeriği son derece başarılı bir şekilde hedef kitlelere aktarabilmektedir. Bu nedenle farklı alanlarda kullanmak üzere whiteboard animasyon hazırlamak isteyenlere piyasanın en başarılı ve en ünlü whiteboard animasyon programları ile ilgili birkaç örneklendirme yapılabilir.

Whiteboard Animasyon Programları

Vyond

Herhangi bir programlama bilgisi gerektirmeyen Vyond, bir tür bulut tabanlı animasyon video yazılımı olarak da nitelendirilebilmektedir. Sürükle ve bırak tekniği ile yerleşik karakterler, ses efektleri, müzik ve sahneler üzerinde değişimlerin yapılabildiği Vyond’un animasyon özellikleri tamamen özelleştirilebilir olmaları nedeniyle de tercih edilmektedir. Programın ücretsiz olan sürümündeki hareketlerin sınırlı olmasıyla birlikte ücretli sürümüne geçilmesi durumunda daha çok özelleştirilme yapılabilmesi ise Vyond’u en popüler whiteboard animasyon programları arasında üst sıralara yerleştirmektedir.

Www.vyond.com adresinden üzerinden müşterilerine sunulan Vyond’un ücretlendirmesi ise farklı animasyon paketlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Aylık 39 dolardan başlayan Vyond whiteboard animasyon paketleri yine aylık 159 dolara kadar çıkabilmektedir. Paketlerin yıllık ücretlendirmeleri ise üst seviye paketlerde 999 doları bulurken bireysel paketlerde ise 299 dolar olarak belirtilebilmektedir.

CrazyTalk
Whiteboard Animasyon Programları

Etkileşim ve animasyon konusunda pek çok gelişmiş opsiyon sunan CrazyTalk, program içerisindeki karakterlerin arzu edilen şekilde konuşturulmalarına olanak vermektedir. Whiteboard animasyon programları içerisinde en popülerlerinden birisi olan bu yazılımda dileyen kişiler karakterleri kendi seslerini kullanarak da konuşturabilmekte ve bunu yaparken bir yandan da mimiklerini ve vurgularını ayarlama fırsatına sahip olabilmektedir.

Www.reallusion.com/crazytalk adresi üzerinden temin edilebilecek olan CrazyTalk, standart paketlerde 39 dolara satışa sunulurken PRC paketlerde 99 dolara ve Pipeline paketlerde ise 129 dolara satılmaktadır.

iClone
Beyaz Tahta Animasyon Programları

Anlık 3D görselleştirme ve dijital platformda hikaye anlatımı için dizayn edilen bir tür yazılım olarak da tanımlanabilen iClone, son yılların en popüler whiteboard animasyon programları içerisinde yer almaktadır. Karakterler oluşturmaya ve bu karakterleri gerçek zamanlı animasyonlara dönüştürmeye fırsat veren iClone’nin 3D filmler oluşturma özelliği ise her geçen gün daha fazla sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir.

Www.reallusion.com/iclone adresinden temin edilebilecek olan iClone yazılımı, 149 dolara satışa sunulurken dileyen kişiler programın ücretsiz deneme versiyonunu da kullanma fırsatına sahiptir.

Toon Boom
Whiteboard Animasyon Programları

Gelişmiş ses ve özellik seçenekleri, tamamen özelleştirilebilen kullanıcı menüleri ve interaktif kameraları ile üst seviye dijital animasyon yazılımı olan Toon Boom’da farklı giriş ve çıkış formatları desteklenmektedir. Etkileyici efektleri ve detayları ile mükemmel animasyonların yaratılabileceği Toon Boom, uzun yıllardır en popüler whiteboard animasyon programları listesinde üst sıralarda gelmektedir.

Www.toonboom.com adresinden 21 günlük deneme versiyonlarının indirilebileceği Toon Boom’u dileyen kullanıcılar aylık ortalama 30 dolardan başlayan fiyatlandırmalar ile satın da alabilmektedir.

PowToon
Whiteboard Animasyon Programları

Profesyonel seviyede animasyonlu videolar oluşturmak isteyenler için whiteboard animasyon programları arasında son derece iyi bir seçenek olan PowToon, ücretsiz online bir yazılım olarak dikkat çekmektedir. Ücretli sürümü de bulunan ve bu sürümde pek çok özelliği bünyesinde barındıran PowToon, sunumlarda, tanıtım videolarında ya da sosyal medya kampanyaları için hazırlanan reklamlarda kullanılabilecek en basit animasyon programlarından birisi olarak da nitelendirilebilmektedir.

Www.powtoon.com adresinden satın alınabilecek olan PowToon yazılımının başlangıç paketinin aylık 16 dolara, pro paketinin aylık 19 dolara, pro plus paketinin aylık 59 dolara ve agency paketinin de aylık 99 dolara satışa sunulduğu söylenebilmektedir.

Open Sankore
Beyaz Tahta Animasyon Programları

Whiteboard animasyon programları denildiğinde akla gelen en önemli yazılımlardan birisi olan Open Sankore, son derece gelişmiş özellikleri ve kolay kullanımı ile kaliteli beyaz tahta programları arasında gösterilmektedir. İnteraktif sunumlar ya da etkileşimli animasyonlar hazırlamak isteyenlerin tercih edebileceği başarılı yazılımlardan olan Open Sankore’de kaliteli bir interaktif sunum hazırlamak için beyaz tahtaya resimler, sesler, yazılar, şekiller, videolar ve animasyonlar eklenebilmektedir. Resim düzenleme amacıyla farklı pek çok düzenleme aracına sahip olan Open Sankore’de uzun sunumlar hazırlamak için çok sayıda beyaz tahta sayfası da ilave edilebilmektedir.

Open Sankore’de hazırlanacak olan whiteboard animasyonlarında arka plan için 4 farklı şekil arasından kullanıcıların dilediklerini seçebilme imkanları bulunmaktadır. Öğretmenlerin beyaz tahta derslerinde sık sık tercih ettiği Open Sankore ayrıca pek çok şirket tarafından sunum amacıyla da kullanılmaktadır. İnternete bağlanmak ve internetten gerekli verileri sağlamak için özel bir web tarayıcısı bulunan Open Sankore, masaüstü ekranına doğrudan notlar yazabilme özelliği ile pek çok kişinin büyük beğenisini kazanmaktadır.

Open-sankore.indir.com/windows adresi üzerinden tamamen ücretsiz şekilde indirilebilen Open Sankore, diğer whiteboard animasyon programlarına nazaran daha az özelliğe sahip olsa da farklı işletim sistemlerinde sorunsuz şekilde çalışabilmesi nedeniyle pek çok kişinin tercihi haline gelmektedir.

Synfig Studio

Açık kaynaklı ve ücretsiz bir 2D animasyon yapma programı olarak da bilinen Synfig Studio, whiteboard animasyon programları içerisinde popüler seçeneklerden bir tanesidir. Ücretsiz olmasına karşı farklı pek çok araca ve güçlü bir altyapıya sahip olan bu yazılım sayesinde film kalitesinde animasyonlar yaratılabilmektedir. Tweening olarak da bilinen ve animasyon yaparken oldukça zorlayıcı olabilen iş yükünü de ortadan kaldıran Synfig Studio, Türkçe dil seçeneği ve farklı işletim sistemlerine olan uyumu ile her geçen gün daha fazla sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

Www.synfig.org adresinden ücretsiz olarak indirilebilen ve kurulabilen bir yazılım olan Synfig Studio, ayrıca site üzerinden yapılan bağışları da kabul etmekte ve gerçekleştirilen bütün bağışları yazılımı geliştirmek amacıyla kullanmayı sürdürmektedir.

Anime Studio

Vektör tabanlı 2D animasyon programı olarak bilinen Anime Studio, sık sık güncellenen versiyonları ile günümüzün en popüler whiteboard animasyon programları içerisinde yer almaktadır. Smith Micro Software’nin bir markası olan Anime Studio, Moho ismi ile de tanınmaktadır. İnsan yürüyüşü ya da eklem hareketleri gibi farklı hareket şekillerinin bulunduğu animasyonlar yaratmak için son derece elverişli bir yazılım olan Anime Studio, katmanlı Photoshop dosyalarını desteklemesi nedeniyle de tercih edilmektedir.

my.smithmicro.com/moho-pro-12-trial.html adresi üzerinden indirilebilecek olan Anime Studio, 30 günlük deneme sürümünün bitiminin ardından 399 dolara süresiz olarak satın alınabilmektedir.

Blender

Son dönemlerde whiteboard animasyon programları içerisinde popülerliği git gide artan yazılımlardan birisi olan Blender, ücretsiz olarak kullanılabilmesi ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popülerdir. Açık kaynaklı olan Blender, rakibi olan diğer 3D animasyon programlarında hazırlanabilen her türlü animasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. İçerisinde bir oyun motoru da bulunduran ve bu özelliği ile animasyon ve 2D modelleme ile ilgili olan pek çok kişinin büyük beğenisini kazanan Blender, kolayca indirilebilmesi ve kurulabilmesi nedeniyle de tercih edilmektedir.

Www.blender.org adresi üzerinden indirilebilen Blender, ayrıca kullanıcılarına arzu etmeleri halinde bağış yapabilme imkanlarını da sunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar, Blender’i maddi olarak destekleyerek her geçen gün bu başarılı yazılımın kendini geliştirmesine olanak vermektedir.

Explaindio

Whiteboard animasyon programları arasında son sırada Explaindio’dan söz edilebilmektedir. Whiteboard videolar hazırlanmasına olanak veren Explaindio’da ayrıca mevcut logo ve resimleri karakalem çizimler ile canlandırma, animasyon karakterler kullanarak tanıtım videoları hazırlama, kinetik sunum videoları yaratma ve mevcut videolara çeşitli efektler ekleme gibi imkanlar bulunmaktadır.

Www.explaindiovideo.com adresinden satın alınabilecek olan Explaindio, 37 dolardan başlayan aylık paketlerinin dışında yıllık 67 dolara ve süresiz olarak da 497 dolara satışa sunulmaktadır.

Whiteboard Animasyon Programları - Beyaz Tahta Animasyon Programları
WhatsApp WhatsApp Bilgi Al